Sermayesiz İş Kurmak | Parasız iş kurma fikirleri

Sermayesiz iş kurmak | Parasız iş kurma fikirleri

Sermayesiz iş kurmak isteyen girişimciler için, bu yazımızda sermayesiz ve parasız bir şekilde nasıl iş kurulur, böyle bir iş kurmanın süreci nedir ve hangi iş kolları sermayesiz bir şekilde kurulabilir sizin için derledik…

Aslına bakarsanız sermaye bir çok girişimci için çok can sıkıcı bir konudur. Günümüzde bir çok girişimcinin en çok canını sıkan konu sermayedir.

Ancak şu da bir gerçek ki bir çok girişimci ve bir çok milyoner bir zamanlar sermaye sıkıntısı çekmiş ve bu konuları aşmış insanlardır. Sizlerinde bu konuları aşacağından hiç şüphem yok ?

Bugün sizin için sermayesiz bir şekilde hangi iş kollarında girişimcilik yapabileceğiniz üzerine bahsedeceğiz.

 

 

 • WEB SİTESİ TASARIMI;  

Web sitesi tasarımı yapmak sermayesiz iş fikirlerinden birisidir.

Bir çok firma, bir çok şirket kendi web sitesini kurmak istiyor. sizde bu firma ve şirketlere web sitesi tasarlayarak sermayesiz bir şekilde para kazanabilirsiniz.

 

 • FOTOĞRAFÇILIK YAPMAK;

Yeni doğan çocuklar için veya düğün, organizasyonlar için fotoğraf çekimleri yaparak sermayesiz bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Günümüzde son derece önemli bir sektör haline gelen fotoğrafçılık, çok düşük sermaye ile ciddi bir şekilde gelir elde edebileceğiniz yollardan sadece biridir.

 

 • BOYAMA HİZMETİ SUNMAK;

Evlerin ve şirketlerin belirli dönemlerde boyanması gerekir. her şey gibi boyalarda yıpranır dökülür. Onun için boyacılık yıllardan beridir en önemli sektörlerden biridir.

Gerçekten sermayesiz ve düşük sermaye ile para kazanmak isteyenler için harika bir yol olan boyacılık sizin için bir fırsat haline gelebilir.

 

 • BİSİKLET KİRALAMA;

Halihazırda bulunan bisikletinizi kiralayarak para kazanabilirsiniz. belki bir gün bisiklet kiralama dükkanı bile açabilirsiniz. Bisiklet sever insanlara saatlik ücretlerle bisiklet kiralayarak gerçekten para kazanan insanların olduğunu da unutmayın.

 

 • YOUTUBER OLMAK;

Günümüzde oldukça popüler bir iş kolu, meslek haline gelen youtuberlık gerçekten oldukça düşük sermaye gerektiren bir iştir

sadece telefon veya bilgisayar ile video çekip kanalınıza yükleyip milyonlarca insana ulaşabilirsiniz. ve belli mi olur belki bir gün youtuberlar gibi zengin biri bile olabilirsiniz.

 

 • MAKALE YAZMAK;

İnternet siteleri için makale yazarak para kazanabilirsiniz. Günümüzde binlerce insan için gelir kapısı olan makale yazarlığı ile para kazanmanız mümkün. Şuan ki piyasada 100 kelime başına 1 – 2 lira kazanırsınız yani günde beş bin kelime makale yazan biri 50 liralık gelir elde edebilir.

sermayesiz iş kurma

 • ÇEVİRMENLİK;

Eğer ki yabancı dil bilginiz varsa belirli kişilere veya şirketlere çevirmenlik yapabilirsiniz. yada ülkemize gelen turistlere rehberlik ederek para kazanabilirsiniz.

Kitap çevirileri, video çevirileri, makale çevirileri yaparak ta gelir elde etmeniz mümkün.

 

 • KOBİ ve ŞİRKETLERİN SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ;

Kobi, esnaf, şirket, firmaların sosyal medya hesaplarını yöneterek ve düzenleyerek gelir elde edebilirsiniz. Günümüzde bir iş kolu haline gelen sosyal medya uzmanlığı ile sizde sermayesiz bir şekilde gelir elde edebilirsiniz.

 

 • TİK-TOK

Tiktok videoları çekerek sermayesiz ve az sermaye ile para kazanma yöntemlerinden birini uygulamış olursunuz. Günümüzde milyonlarca insanın kullandığı TİK TOK ile gerçek anlamda para kazanmanız mümkün.

 

 • FOTOĞRAF SATMAK;

Fotoğraf satma sitelerinde fotoğraf satarak para kazanabilirsiniz,

 

 • İNTERNETTEN ÜRÜN SATMAK;

İnternet üzerinden ürün satarak, e-ticaret yaparak para kazanabilirsiniz. Düşük bir sermaye ile para kazanmak isteyenler için güzel bir yöntem olan internetten ürün satmak sizin için faydalı olabilir

Büyük e-ticaret sitelerinde mağaza açarak hemen sizde internetten ürün satmaya başlayabilirsiniz.

 

 • ÖZEL DERS VERMEK;

Halihazırda okul okuyan öğrencilere özel ders vererek yada yabancı dilini geliştirmek isteyen birine yabancı dil öğreterek para kazanabilirsiniz,

Sermayesiz para kazanma yöntemlerinden biri olan ve öğrenciler arasında oldukça popüler olan özel ders vermeyi siz de deneyerek para kazanabilirsiniz.

 

 • TAKSİCİLİK – UBER;

Taksicilik yaparak ya da UBER yaparak sermayesiz ve düşük sermaye ile para kazanabilirsiniz.

 

 • SATIŞ PAZARLAMA;

Satış pazarlaması yaparak sermayesiz para kazanabilirsiniz, Firmalar ürünlerini satmak için satış yapacak insanlara ihtiyaçları olur. Sizde o firmaların ürünlerini satarak her ürün için komisyon kazanabilirsiniz.

 

 • DANIŞMANLIK;

Firmalara yada kişilere danışmanlık hizmeti sunarak sermayesiz bir şekilde para kazanmanız mümkün.

 

 • TİCARET YAPMAK AL-SAT İŞLERİ;

Küçük sermaye ile alım satım yaparak ticarete başlayabilirsiniz. Belki çok fazla kazanamasanız da yavaş yavaş bir gelir kazanma metodu uygulayarak merdivenleri yavaş yavaş çıkar ve belki bir gün büyük bir işletmeye giden yoldaki ilk adımları atmış olursunuz.

 

 • YAZILIMCILIK;

Yazılım işlerine yeteneğiz varsa ve eğitim almış birisi iseniz yazılım yaparak sermayesiz bir şekilde para kazanabilirsiniz.

 

Evet, 2021 Türkiye sinde ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz bu günlerde sizler için sermayesiz ve düşük sermaye ile nasıl para kazanabileceğinizden bahsettik.

Bu yöntemlerden işinize yarayan birini bulabildiyseniz lütfen yorum olarak belirtin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu