Liseliler için para kazanma yolları | 2023

lisede para kazanma, liseliler için para kazanma yolları, lisede nasıl para kazanılır, liseliler para kazanmak için

Liseliler için para kazanma yolları | Okul Okurken Para kazanmak için!..

Malum günümüzde okul okumak zor, hal böyle olunca öğrenciler kendilerine para kazandıracak işler aramakta, biz de sizler için Liseliler için para kazanma yollarından ve lisede nasıl para kazanabileceğinizden söz ettik. Eğer Lise öğrencisi iseniz ve para kazanmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre!.. Bu yazıda Liseliler için para kazanma yollarını sizler için ince ayrıntısıyla araştırdık. Umarım faydalı olabilecek bir yazı olur. Öyleyse başlayalım.

1- Oyun oynayarak para kazanma

Yakın zamanda insanları online oyun oynayarak para kazanmaya davet eden onlarca çiftlik adı altında internet sitesi kapatıldı. hatta hala daha Tv reklamı verecek kadar zengin olan bu çiftlik siteleri için Bakanlık soruşturma dahi açtı. Bunların amacı zaten belliydi insanları dolandırmak. Kolay para peşinde koşanları av olarak seçtiler. Ve büyük ölçüde amacına ulaşanlar oldu. Bir çoğu da yakayı ele verdi. Kolay paranın hiç bir yerde mümkün olmadığını anladılar.

Aslında buna sebep olan en büyük faktör, insanların kolay para kazanma hevesine yenik düşmeleri çünkü insanın doğasında bu var az emek ile fazla kar elde etme arzusu.

Piramit sistem olarak bilinen bu tür yapılara para kaptıran bir çok insan oldu. Bunların tek gayesi kazan-kazandır mantığı altında yeni avlar bulmak ve avlanarak para kazanmak.

Size üye getirin, daha fazla para kazanın derler. Aslında sisteme giren her üye yeni bir avdır. Zaten bir süre sonra sistem patlak vermeye başlar. Gerçekten de patlar da

Peki, oyun oynayarak para kazanmak yalan mı? Hayır, esasında eksiksiz olarak yalan sayılmaz, ama hemen kolay para kazanma hayali kurmayın. Liseliler için Para Kazandıran Oyunlar: Eğer ben sıkılmam, sonuna kadar oynarım, bolca vaktim var diyorsanız, işte size oyun oynayarak liseliler için üzerinden para kazanma fırsatı.

Entropia Universe: Yukarıdaki oyunla aynı şirket tarafından üretilen Entropia Universe, biraz daha doğal olmasının yanında gerçek para ile idare edilen ülke ekonomisine sahip. Oyunda ismi geçen para birimi (PED), gerçek para olarak değer görüyor. Yani oyun esnasında kazandığınız her kuruşu direk olarak banka hesabına isteyebilirsiniz.

Second Life: 11 Yıldan daha uzun bir zamandır piyasada olan Second Life, yaklaşık 2 milyon üyesiyle en popüler oyunlar arasında yerini almakta. Oyunda ticaret, gösteri ya da farklı etkinliklerle Amerikan Doları kazanılıyor. En güzel tarafı ise bu parayı kolayca gerçek paraya çevirebilmek. Bu arada Second Life oynayarak 1 Milyon dolar kazananlar olduğunu bilmenizde yarar var. Fakat senelerce bilgisayar başında nöbet tuttukları kesin.

Team Fortress 2 & Dota 2: Farkı bir tecrübe yaşamak isteyenler için muhteşem bir seçim olabilir. İlk bakışta oyunla kozmetik eşyalar arasında bir bağ kurmak güç oluyor, ama para kazanmak isteyenler oyunda çok daha iyi görünmek isteyenlere kozmetik eşyalar satıyor.

Exodus 3000: En iyi strateji oyunları arasında gösterilen Exodus 3000, oyunculara günümüzden 10 asır sonrasını yaşatıyor. Oyunda tek gayeniz artık yaşanmaz hale gelmiş dünyada hayatta kalmaya çalışmak ve mars doları kazanmak. Kazandığınız mars doları miktarı belli bir seviyeyi geçince dilerseniz gerçek paraya çevirip nakit olarak ödeme alabilirsiniz. Oyun bir çok insanın hiç sıkılmadan oynayacağı kadar eğlenceli. Eğer oyun oynayarak online para kazanmayı düşünenler var ise iyi bir tercih olabilir.

Uyarı: Oyun oynayarak liseliler için para kazananlar var, ancak bunun garantisi ve kesinliği yok. Kulağınıza bir çok abartılı hikaye geldiğine duyar gibiyim. Unutmayalım, her söylenen söz doğru değildir. Sakın kolay para kazanma hırsına yenik düşmeyin. Aylarca, hatta senelerce oynadığı halde eline hiç para geçmeyenler çok fazla. Açıkçası böylesine ilginç bir fikirle kazanç elde etmeniz %1’den bile çok daha düşük.

 

2- Para Kazandıran Uygulamalar

Para kazandıran uygulamalar, burada yazacağım uygulamalardan çok daha fazlasıdır fakat takdir edersiniz ki bu işte %100’e ulaşmak için çok emek çok zaman harcamak lazım ki biz zaman harcarken bu işin kazancını görmüş yetenekli abilerimiz devamlı yeni uygulamalar üretmeye devam edecekler bu sebeple elimden geldiği gözümün gördüğü kadarını beğeninize sunuyorum.

Slidejoy

Bookscouter

Userfeel

Musely

Mercari

Sweatcoin

Shopkick

Fluid Market

Swagbucks

DV Closet

Kango

Swoup

Money app

iPoll, Foap

App Trailers

Yukarıda ki uygulamaları cep telefonunuza indirerek kullanabilirsiniz yüksek kazançlar elde etmeyi hedeflemeyin fakat yinede kazanç sağlarsınız. Kazanç elde etmek için zamanınızı bilinçli bir şekilde aktarabileceğiniz uygulamalardan söz ettikten sonra bir diğer yönteme geçelim.

3- Blog yazarak para kazanma

Blogdan para kazanma işi diğerlerinden daha garanti para kazanma yöntemi diyebilirim fakat bunu yapmak için bilmeniz gerekli olan ilk kural çalıntı içeriklerle para kazanmanın hayal olduğudur önceden de söylediğimiz gibi bu işe emeğinizi katmadığınız sürece bu işten para kazanmanız söz konusu bile değildir.

Google bu işe gönül vermiş tüm blogcuların patronudur ve google çalıntı içerikle size para kazandırmaz bu sebeple özgün makale yazabilecek yeteneğiniz ve üzerine konu oluşturabileceğiniz bir uzmanlık alanınız varsa hiç durmayın bu işe atılın hem yazarken keyif alır hem de insanların fikirlerinizi beğenmesi ile birlikte para kazanmaya başlarsınız. Google dan para kazanmak için kullanacağımız araç reklamlardır yani adsense ile para kazanma yöntemini değerlendireceğiz.

Blog Yazarak Para Kazanma 2021 | AYDA 10.000 TL kazan Detaylı Bilgi İçin Tıkla!…

Google adsense para kazanma kazandırma konusunda çok bonkör sayılmaz fakat yazılarınız kitlelere hitap etmeye başlarsa adsense ile para kazanmak ek gelir olarak kenarda dururken makaleleriniz de bahsetmeniz ile bile size para ödeyecek sponsorlarınız olacaktır.

Blog ile para kazanmak için yapmanız gerekli olan ilk iş bir Domain almaktır, bunun için isimtescil, güzelhosting veya benzeri  gibi sitelerden bu işlemi yapabilirsiniz.

Sonrasında Hosting paketine ihtiyacınız olacak aynı sitelerden bu ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz bu söylediklerim sizi korkutmasın senelik olarak ücretlendirme yapılır ve domain + hosting için senelik 150– 400 liralık bir ödeme yaparak blog kurabilirsiniz. Domain ve Hosting paketlerinizi aldınız sonra nasıl blog kuracağım diyorsunuz.

Bunun için Youtube videoları izleyebilir ve bilgi edinebilirsiniz. Bu konuda çok fazla içerik üreticisi var eminim siz de bunlardan biri sayesinde faydalanır ve güzel bir blog sitesi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca ben iyi yazarım, yazacak konuda çok ama uğraşamam hosting ile Domain ile diyebilirsiniz bu durumda yeteneğinizi makale yazarak para kazanma ya da dergilere yazı yazarak para kazanmak gibi yollarda değerlendirebilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanma 2021 | AYDA 10.000 TL kazan Detaylı Bilgi İçin Tıkla!…

 

4- Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmak mı dedin? böyle bir şey mümkün olabilir mi? sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Evet mümkün!..

Müzik dileyerek para kazandıran siteler:

Music Xray: Music Xray, ünlü olmaya çalışan amatörlerin söylediği şarkıları dinleyerek liseliler için para kazanmaya yarıyor.

Burada en büyük sıkıntı henüz adını hiç duymadığınız binlerce lüzumsuz şarkı ve şarkıcıya katlanmak zorunda kalmanız. Evet, maalesef kulak sorunu geçirmeniz olası. Siz yinede iyi yanından bakmaya çalışın. Bir yandan kariyer yapma yolunda azimle çalışan şarkıcılara yardımcı oluyorken, öte taraftan para kazanmak parayı elde tutmak muhteşem. Kayıt olduktan sonra dinlediğiniz her parça için 50 cent teklif ediyor. Alt ödeme limiti 20 dolar olarak belirlenmiş.

Radio Loyalty: Radio Loyalty, müzik dinlemeniz ya da video izlemeniz karşılığında hesabınıza puanlar ekliyor. Daha sonra biriken puanları hediye çekine ya da nakit paraya çeviriyor. Nakit ödeme banka kartına yapılıyor. Fakat, Türkiye’ye ne şekilde ödeme yapıyor bilmiyorum.

Slicethe Pie: Slicethe Pie, günün her saati hizmet vermiyor. Ayrıca, platforma üye olmak için Avrupa veya Amerika vatandaşı olmanız şart. Paypal ile ödeme yapıyor, her parça 5 sent kazandırıyor ve alt ödeme limiti 10 dolar. Ayrıca teklif edilen parayı hak etmek için 90 saniye boyunca kesintisiz olarak parçayı dinlemek mecburiyetindesınız.

Hit Predictor: Hit Predictor, şarkıyı dinledikten sonra size tıpkı anket cevaplar gibi sorular yöneltiyor. Yeni kayıt olanlar şarkı başına 3 puan kazanırken belli bir seviyeden sonra her parça için 5 puan veriyor. Elde ettiğiniz puanları yalnızca CD ya da DVD almak için kullanmak mecburiyetindesınız.

5- Youtube İle Para Kazanma

Eğlenceli, eğitici ya da merak uyandıran nitelikli videolar çekerek para kazanmak kulağa hoş garip geliyor öyle değil mi? Özen göstermeniz gerekli olan konular; videolar %100 özgün içerikli olmalı, telif haklarına/topluma saygılı ve tertipli olmalı ve en önemlisi cezbedici veya doyurucu bilgiler içermeli ki izlensin.

Evet, bol keseden sallamak kolay, aranızda ben istesem hemen fenomen olurum diyenler bile vardır, fakat iş uygulamaya gelince çoğunlukla işler öyle olmuyor.

Ülkemizde bu işi yaparak çok para kazananlar parmakla sayacak kadar az. Ama işini iyi yapanlar ayda en az 20.000 TL para kazanıyor!.

Geçinecek kadar kazananlar ise 100 kişiyi geçmez ama aylık 500-1500 TL kazanan sayısı oldukça fazla. Yalnızca bu işi yürütmek için ekip kuran ve uzman olarak düzenli video yayınlayan binlerce kanal açıldı. Bunların büyük bir kısmı yurt dışında yayın yapan İngilizce kanalları kopyalayarak yayın yapıyor.

Bu tür girişimlerde insanların eğilimlerini daha öncesinden tahmin etme lüksüne sahip olduğunuz için elinizde çok büyük bir koz olduğunu unutmamalısınız. Aynı mantığa hizmet eden binlerce kanalı taklit etmek yerine, özgün bir proje oluşturmak için çabalayın.

Eğer diğer kişilerden ve kanallardan farklı olursanız izleyiciler sizi sever ve izlenme sayılarınız gün geçtikçe artar!. İzlenme sayısı demek ise sizin para kazanmanız anlamına geliyor.

Youtube Para Kazanma 2021 | AYDA 50.000 Türk Lirası kazan DETAYLAR İÇİN TIKLA!..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu