Payza Nedir?

payza nedir , payzaya nasıl üye olunur , payzadan nasıl para çekilir , payza ne işe yarar , payza hakkında bilgiler

Payza Nedir? Nasıl Üye Olunur? Nasıl Para Çekilir!..

PayPal’ın Türkiye’den çekilmesi ile pek çok kullanıcıda şok ettisi yarattı ve herkeste karamsarlık başladı. Fırsattan istifade eden pek çok şirket, Türkiye pazarına yöneldi.

Her ne kadar Türkiye’de yaygın olmasa da kazandığınız paraları çekebileceğiniz ve online ödeme yapabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi olan Payza’yı güvenle kullanabilirsiniz. Üstelik Türk Lirasının da desteklendiği Payza’yla banka hesabınızdan kolaylıkla para çekebilirsiniz.

İnternetten para kazanmak ve para çekmek istediğinizde, karşınıza çıkan ödeme yöntemlerinden birisi de Payza’dır.

2012 senesinde Alertpay ismini Payza yapan kuruluş, alıcı ve satıcı arasında güvenli para transferi hizmeti için kurulmuştur.

İngiltere merkezli olan bu ödeme sistemine pek çok PTC sitesinde rastlamanız mümkün. Para çekme işlemi bedava olmasa da güvenilir adreslerden bir tanesidir diyebiliriz.

PayPal alternatifi ödeme sistemlerinden bir tanesi olan Payza’yı gelin beraber tanıyalım:

Payza Nedir?

İnternetten alışveriş yapılması halinde kredi kartı ya da banka kartı bilgilerini kullanarak ödeme yapılabiliyor. Bu durum kart bilgilerinin çalınması riskini doğurduğu için çoğu tüketici online ödeme konusunda tedirgin olabiliyor. İnternet üzerinden yapılan ödemelerin güvenirliğini artırmak amacı ile çeşitli şirketler çalışma yapıyor. Bu şirketler arasından Paypal en çok tanınanı olsa da Paypal’ın Türkiye’den çekilmesinden sonra Payza da tercih edilen ödeme metotları arasında yer almakta.

İngiltere merkezli Alertpay adlı kuruluş 2012 senesinde Payza’yı geliştirerek alıcı ve satıcı arasında gerçekleşen para transferini güvenli bir biçimde yapılabilmesi üzerine hizmet veriyor.

Payza ile para transferi bedava dağıttığı bir biçimde gerçekleştirilebilirken para çekme işlemi belli bir ücret karşılığında yapılıyor.

Payza internet sitesi üzerinden kullanıcılarına hizmet sunan ve müşterilerine e-cüzdan hizmeti veren ayrıca güvenli para transferi yapılmasını sağlamakta olan bir sistemdir. Payza Türkiye’de oldukça yaygın olmasa da dünya çapında sık kullanılacak olan bir ödeme şeklidir.

Payza web sayfasının Türkçe ara yüzü bulunmamasına rağmen Payza Türk vatandaşlarına hizmet sunmaktadır ve Türk Lirası’nı da desteklemektedir. Fakat Türkçe ara yüzü bulunmadığından Payza’nın Türk kullanıcı sayısı azdır.

 

Payza’dan Nasıl Para Çekilir?

TL işlemlerinin yapılabilmesi ve Türk bankalarına para transfer edebilme olanağı sunması, pek çok kullanıcıyı bu sistemi kullanmaya yönlendirmiştir. TL işlemlerinin başlamasından önce, para çekme olanağı bir hayli zahmetli olan Payza’dan yalnızca kredi kartına para çekilebiliyordu ve işlem başına 8$ ücret alınıyordu. Ancak TL desteği geldiği için bankalardan rahatlıkla paranızı çekebiliyorsunuz.

Fakat para çekme işlemi PayPal veya PayToo’da olduğu gibi bedava değildir. 10,5 TL ücret ödemeniz gerekmekte. Bakiyenizi biriktirip, toplu olarak çekince bu ücret, gözünüze çok da fazla görünmeyebilir.

Payza’daki paranızı çekmek için Bitcoin yöntemini de tercih edebilirsiniz. Paranızı bu biçimde çekmek dilerseniz % 2 oranında dönüşüm kesintisini gözden çıkarmanız gerekir. Sonrasında Bitcoin cüzdanınıza transfer edebilirsiniz. Bitcoin cüzdanınızdan para çekimi ilk seferde 7-10 gün sürebilir. Ancak daha sonraki aktarımlar hızlı olacaktır. Unutmamalısınız ki, cüzdanınızdaki parayı Bitcoin olarak çekebilmeniz için Payza hesabınız muhakkak onaylı olmak mecburiyetinde. Bitcoinle ilgili detaylı bilgiye burdan ulaşabilirsiniz.

Dünyanın pek çok yerinde yaygın olan sanal bankacılık ürünlerinden biri de İngiltere’nin elinde. E-cüzdanınıza, Payza kullanarak problemsiz ve güvenli bir biçimde ulaşabilirsiniz. Online alışverişlerde, kullanıcıların korkulu rüyası olan dolandırıcıların ekmeğine yağ sürülmesini önleyen bu ödeme sistemi ile rahatça ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kazandığınız paraları ise küçük meblağlar ödeyerek harcamaya hazır bir biçimde banka hesabınızda bulundurabilirsiniz.

 

Payza’ya Nasıl Üye Olunur?

Payza üyeliği açmak için evvela Payza’nın web sayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir. Daha sonra internet sitesinde bulunan kişisel hesap açma sekmesine girerek sistem tarafından istenilen kişisel bilgilerinin eksiksiz bir biçimde girilmesi gerekmektedir. Üyelik işlemini tamamladıktan sonra e posta adresinize gelen mail ile Payza kullanıcısı olabilirsiniz.

Payza kullanıcı olduktan sonra yapmanız gerekli olan diğer işlem banka kartınızı Payza’ya tanımlamak olmalıdır. Banka kartınızı Payza’ya tanımlayarak banka kartınız ile Payza arasında para dolaşımını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu