En Az İlköğretim Mezunu MSB Kara Kuvvetleri 2024/1 Sözleşmeli Er Alımı Yapılıyor

MSB 2024 yılı sözleşmeli er alımı yapacak başvuru kılavuzu açıklandı. En az İlköğretim mezunu Askeri Personel Alımı Şartları!

Detaylar haberde!

 

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askeri personel ihtiyacını karşılamak için personel alımı ilanı yayımladı.

15 Ocak 2024 tarihi ile yayımlanmış olan Askeri Personel Alımına göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine eksikliği gidermek üzere Sözleşmeli er askeri alımı yapacak.

2024 yılı Milli Savunma Bakanlığı Alımı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Alımı kapsamı içerisinde yayımlanan ilanda Askeri personel alımı için en az İlköğretim mezunu kişilerce yapılabilecek.

 

Sözleşmeli Er olma şartları Nedir?

Başvuru Tarihleri

ve Son Başvuru Detayları Hepsi Haberimizde!

 

Sözleşmeli Er Nedir? Kime Denir?

 

Sözleşmeli er ve erbaşlar; vatani görevini yapmakta olan yükümlü er ve erbaşların yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre istihdam edilen, erbaş ve er kadrolarında görev yapan asker kişidir.

Sözleşmeli er adayları ön sözleşme ile askerî eğitime alınır.

Askerî eğitimini başarı ile tamamlayanlar ile, yetkili komutanlıklarca dört yıldan fazla olmama kaydıyla en az üç yıllık sözleşme yapılır.

Müteakip sözleşmeler, bir yıldan daha az, üç yıldan daha fazla olmamak şartıyla azami yedi yıllık hizmet süresi sonuna kadar uzatılabilir.

Sözleşmeli er ve erbaşlar, sözleşme süreleri sona ermeden sözleşmelerini tek taraflı olarak feshetme haklarına sahip değildir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alım için adaylardan aranan genel şartlar,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak şartı,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak şartı,
  • Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak şartı,
  • Herhangi bir Terör üyeliği olmamak veya bulaşmamış olma şartı,
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde Sözleşmeli Erler için belirtilen şartları taşıyor olma şartları aranmakta,

Eğitim Şartı:

 

Başvurular için en az İlköğretim mezunu adaylar içerisinden alınacak.

 

Yaş Şartı: 

 

Ayrıca Yaş şartı olarak; 20 Yaşını tamamlamış ve 25 yaşından büyük olmama şartı gereklidir. Diğer Başvuru Şartları İse şöyle;

 

Nitelik Belgesi Şartı:

 

  • Askerlik hizmetini yapanların Nitelik belgesine sahip olma şartı aranmakta,
  • Belirtilmiş olan boy ve kilo ölçülerde olma şartı aranmaktadır,

Nitelik Belgesi Örneği

Boy ve Kilo Ölçüm Tablosu 

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

 

MSB Sözleşmeli er personeli alımları için başvurular ilanın yayım tarihi olan 15 Ocak 2024 tarihi ile başlamış olup en geç kontenjan sayısı dolunca süre bitecektir.

İlanda herhangi bir Son başvuru tarihi belirtilmemiş olup adayların şartlar doğrultusunda başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuru Adresi:  

Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak Başvuru Programı Kullanma Talimatında (Ek-1) belirtilen esaslar dahilinde (online) gerçekleştireceklerdir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu