İŞKUR İMD Alımı Yapacak 2024 Yılında 3200 İŞKUR İMD Alımı Yapacak

Türkiye İş Kurumu`nun (İŞKUR) 2024 Yılı İçerisinde ‘3200’ İMD Personel Alacağı Bekleniyor, Geçtiğimiz 4 Yılda 1141 İMD Alımı Yapılmıştı Şimdi Gözler 2024 Yılında yapılacak olan alımlarda.

İŞKUR İMD Alımı İçin Başvuru Şartları Belirlendi ve Adayların Başvuru için Kurumdan İstedikleri Şartlar da Belirlendi.

İŞKUR, İşsizlik ile Mücadele Kapsamında İstihdam Sağlayacak ‘3200’ İMD Alımı için Genel Şartların Yanı Sıra KPSS Şartını da Belirledi.

 

Başvuru Şartları ve Tarihi Belirlendi mi?

İMD Nedir? 2024 Yılında Ayrılan Kadro Nedir?

 

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) geçtiğimiz 4 yıl içerisinde, işsizlik ile mücadele kapsamında istihdam sağlamak amacıyla ‘1141’ İMD (İş ve Meslek Danışmanı) Personelinin İstihdamını Sağlamıştı.

İŞKUR Kurumunun 2024 yılı içerisinde kurum çapında ‘3200’ İMD (İş ve Meslek Danışmanı) personeli alacağı düşünülüyor.

İŞKUR İMD Alımı için adaylardan genel istenilen şartlar belirlendi.

İŞKUR yine adayların uyması gereken KPSS şartının da olacağının müjdesini kamuoyuna sundu!

 

İŞKUR 2024 Yılı İçerisinde ‘3200’ İMD Personeli Alımı için Kadro Şart:

İŞKUR İMD Bünyesinde en son 2018 yılında atama yapmıştı. İşsizlik ile mücadele kapsamında İŞKUR`un 2024 Yılının Ocak- Haziran ayları arasında İMD alımı yapması şart.

İŞKUR Geçtiğimiz son 4 yıl içerisinde 1141 İMD personeli almış olsa bile bu sayı yetersizdir ve daha fazlasının da olacağının açıklaması beklenmekte.

 

Henüz İŞKUR tarafından başvuru kılavuzu yayımlanmasa bile daha önceki alımlar baz alınarak adayların kesin uyması gereken genel şartlar listesi kamuoyuna sunuldu.

İşte o şartlar:

 

İŞKUR İMD Alımı için İstenilen Genel Şartlar:

İŞKUR İMD Personel Alımı için genel memuriyet şartlarının yanı sıra 2020 yılında yapılmış olan alımlar için kurum başvuru kılavuzunda genel şartlar listesini yayımlamıştı.

İşte 2024 yılındaki genel şartlar:

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olma şartı,
 • Kamu Haklarından Mahrum olmama şartı,
 • Erkek Adaylar için: Askerlik vazifesinden muaf tutulmuş olma şartı veya askerlik vazifesini yerine getirmiş olma şartı,
 • Vazifesini yerine getirmeye engel olacak zihinsel veya zihinsel herhangi bir engele mahrum olmama şartı,
 • Başvuru yapacak adayların 657 Sayılı Genel Devlet Memurları Kanunu`nun DMK`daki şartları taşıyor olma şartı,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumu ve kuruluşundan yaşlılık veya emeklilik aylığı almıyor olma şartı,
 • Arşiv Araştırması ve Güvenlik Soruşturması sonucunun olumluolmuş olma şartı,

2020 Yılı içerisinde yapılmış olan İŞKUR İMD Personel Alımı için genel şartlar listesi bu şekildeydi.

 

Adayların genel şartlara uyum sağlasa bile yine uyması gereken özel şartlar listesi de 2020 yılı içerisinde yapılmış olan alımlar için belirlenmişti.

İşte o özel şartlar listesi:

 

İŞKUR İMD Alımı için İstenilen Özel Şartlar:

İŞKUR Bünyesinde yapılacak olan alımlar için genel şartlara uyum sağlansa bile adayların yine uyması gereken özel şartlar da mevcuttur.

Adaylar genel veya özel şartlar listesinden herhangi birisine uyum sağlayamaz ise başvuruları geçersiz sayılacaktır ve incelenmeye alınmayacaktır.

 • Adayların en az lisans mezunu olması şartı,
 • KPSS Lisans P3 Türünden en az 70 puan barajını geçmiş olma şartı,
 • Geçerli olan İş ve Meslek Danışmanlığı`nın Mesleki Yeterlilik Belgesine Sahip olma şartı,
 • 657 Sayılı DMK`nın 4/B maddesinin kapsamında İŞKUR Kurumunda İMD görevinde çalışmıyor olması şartı,

İşte 2020 yılı içerisinde yapılmış olan İMD alımı için adaylardan istenilen özel şartlar listesi bu şekildeydi.

 

İŞKUR İMD Alımları için Adayların İstediği Talep ve Şartlar:

Adayların en çok istediği talep alım sürecinin hızlı bir şekilde başlatılmasıdır.

İŞKUR Kurumu kapsamında uzun süredir yapılmayan İMD alımları için başvuru kılavuzunun şubat ayında yayımlanması bekleniliyor.

Adaylar KPSS taban puanının kaldırılmasını veya taban puanının 50 olmasını da talep ediyor.

 

Başvuru Tarihi ve Adresi:

İŞKUR henüz İMD alımları için başvuru kılavuzu yayımlamadığı için başvuru adresi ve tarihi belli değildir.

İŞKUR Bünyesinde yapılan açıklamalar ile alımların 2024 yılı içerisinde olması bekleniliyor.

Başvuru adresi olarak ise en son yapılan alımlarda kullanılan başvuru adresi baz alınabilir fakat henüz bir kesinlik yoktur.

İŞKUR tarafından açıklama bekleniliyor.

 

İŞKUR İMD Alımlarına İlişkin Görüşlerinizi Lütfen Yorum Kısmında Belirtmeyi Unutmayın!

 

Diğer İş İlanları İçin <

Kamu Personel Alımları <

9 Yorum

 1. Devlet büyüklerinden ricamız biz gençlere iş.okuyoruz üniversite lisansın ötesinde yüksek lisans da bitiriyoruz ama iş bulamıyoruz.iş ve meslek danışmanıyım bir dünya para döktüm kursa gittim belgemi aldım ama şuan boştayım.bir an önce
  çok sayıda İMD. alımı yapılmasını yetkililerden istiyoruz ne olur sesimize kulak verin.

 2. iş ve meslek danışmanı alımında 2022 kpss puanının yanında sözlü mülakat ta yapılsa çok iyi olur. gerçekten adayın o alanda
  bilgi ve tecrübe seviyesi de ölçülmüş olur.ve hak eden atanır diye düşünüyorum.

 3. gerçekten ülkemizde işsizlik çok büyük sorun biz gençler okuyoruz 2-3 fakülte bile bitiriyoruz kpss ye giriyoruz 90 ve üzeri puan alamıyoruz ki atanalım.bazı kurumlar temizlik elemanı alıyor oda ilkokul veya lise mezunu istiyor .inanın şartımız tutsa onada razıyız.artık devletimiz bize sahip çıksın bunca emek verdik bir iş ekmek sahibi olmak için.benimde İMD.belgem varr alımları sabırsızlıkla bekliyoruzm.inşallah

 4. Neden emekliler başvuru yapamıyor.emeklinin aldığı maaş bu ülkede geçinmek için yetmiyor ki.ben emekliyim ve aldığım maaş 3500₺ . dolayısıyla çalışmak durumundayım ve çalışıyorum.bu emeklilik şartının da kaldırılması gerekir.zaten devlette 65 yaşına kadar çalışılabiliyor.

 5. Zaten alım az yapılıyor üstelik sertifikamızın süresi tekrar dolmak üzere be ne zorluklarla alınmış bir sertifika !!! Bunun yanında KPSS barajının 70 olmamalı yıllardır alım bekleyen ama barajı geçemeyenlerimiz var elimizdeki sertifika çöp mü olacak ?Lütfen sesimiz duyun

 6. Ben 2016 kpss ile mülakata girdik ve evlendik.şimdi kpssden 70 alamadım diye başvuru yapamayacak mıyım? Böyle olmaması lazım. O sırada pskilolojik olarak veperformans olarak sınava hazırdım ve 70′ i geçtim.Şimdi 70 almamak engel olmamalı.kpsd puanına göre atama yapılacaksa taban puan sınırı olmamalı.belgedi olan herkes başvurabilmeli.zaten sıra gelirse gelir gelmezse gelmez.kriter böyle olmalı

 7. Merhaba 37 yaşındayım ortaokul mezunu samsunda yaşıyorum devamlı olarak sabit işte çalışmayı çok istiyorum babam prostat kanseri son evresi bel kemigi alındı.annem insülin şeker kanseri aileme bakmakla yükümlüyüm büyüklerimden yardımcı olmasını bekliyorum ilginize arz teşekkür ederim..osman külekci cep numaram +90 536 554 7730

 8. Selam arkadaşlar ben kaç kes işkura baş vurdum ama hiç kayıt yapamadılar çok acil işe ihtiyacım var hastanede emeliyyat hanede personel tecrübem var 40 yaş bayanım Bursa sırameşeler metrosu da oturuyorum iletişim kurarsanizsa çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim inşallah banada bir buzda bir iş bulunur

 9. Serkan gozalici lutfen sayin ve saygi deger buyuklerimden bana yardimci olmalarini arz ederim lise terkim ptt icin basvurmak istiyorum 15 yildir temizlik isindeyim ama 1 senedir is bulamiyorum aile durumum kotu bekarim anne ve babama bakiyorum cikmazin esigine geldim lutfen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu