SEGEM Sınavı için Başvurular 27 Ağustos’ta Son Buluyor!

segem sınavı nedir? segem sınavı başvuruları, segem sınavı başvuruları ne zaman bitiyor, segem sınavı başvurusu nasıl yapılır

SEGEM Sınavı için Başvurular 27 Ağustos’ta Son Buluyor!

Daha bundan önce sınavı kaçıranlar veya ilk kez girecek olanlar için 02–27 Ağustos 2021 tarihleri arasında Segem sınavı Eylül ayı sınavı için geri sayım başladı.

Ankara, Ağrı, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Samsun Segem sınavında araştırmalar devam ederken, sınav tarihi ve sınav ücreti ile alakalı ayrıntılar da sonuca vardı.

SEGEM belgesi ile alakalı olarak araştırmalar devam ederken, bankalar ve özel kanunla kurulmuş olan kurum ve kuruluşlar da olmak üzere sigorta hizmetleri hakkında bilgilendirme, pazarlama satış işlemi yapmaya yetkisi olacak teknik personellerin SEGEM belgesi almaları mecburi kılınmıştır. Bu yüzden tekrarlanan sınav müracaatları da güncellenmiş bulunur.

SEGEM Sınavı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

 

SEGEM sınavı için müracaat yapmak isteyen adaylar, müracaat monitörü bundan önce sınav hizmet bedelini yatırarak yatırma onayını almalıdır. Ödeme yapıldıktan en az 4 saat sonra ise, SEGEM sayfasına girerek siteye üye olunması, arkasından da SEGEM’in fotoğrafı internet adresinde yer alan “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Başvuru Formu”nu doldurmak şarttır.

50 test sorusundan oluşacak olan sınavda, her soru 2 puan değerinde olacak. 60 puan ve üzerini alan adaylar başarılı olurken, yanlışlar doğruyu götürmemektedir.

 

SEGEM Belgesini Kimler Almalı?

 

SEGEM belgesi ile alakalı olarak araştırmalar devam ederken, bankalar ve özel kanunla kurulmuş olan kurum ve kuruluşlar da olmak üzere sigorta hizmetleri hakkında bilgilendirme, pazarlama satış işlemi yapmaya yetkisi olacak teknik personellerin SEGEM belgesi almaları mecburidur.

SEGEM sınavına, lise, ön lisans, lisans mezun ve öğrencileri girebiliyor. Sınav ile alakalı ayrıntılı bilgi için aşağıda belirtilen bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

Sınav Ücreti

İlk defa katılacaklar için: 204 TL

İkinci defa girecekler için: 122 TL

Sınav Merkezleri: Ankara, Ağrı, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Samsun

Başvuru Tarihleri: 02 – 27 Ağustos 2021

Sınav Tarihi: 18 Eylül 2021

 

Sınav Ücretinin Yatırılabileceği Bankalar

Sınava ilk defa girecek olan adaylar toplamda 204 TL ücret ödeyerek ödemeleri Halkbank şubelerinden yatırmalıdırlar.

Ücret yatırma aşamasında bankada bulunan görevliye “Acente Yeterlilik Sınavı” adına sınav ücreti yatırılacağını belirtmek yeterli olacaktır.

Diğer bir yandan Halkbank internet bankacılıkta sınav ücreti yatırılabilir.

Sınava ikinci defa girecek olan adaylar ise toplamda 122 TL ücretle Garanti BBVA şubelerinden müracaatlarını tamamlayacaklardır.

Aynı şekilde ikinci defa müracaat yapan kişiler de “Acente Yeterlilik Sınavı” adına sınav ücreti yatırılacağını belirtmek yeterli olacaktır.

Diğer bir yandan Halkbank internet bankacılıkta sınav ücreti yatırılabilir.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar bu bağlantıdan faydalanabilirler.

Https://www.Segem.Org.Tr/duyuruDetay.Asp?DuyuruID=5783

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu