Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı Alımı Yapıyor! Son Gün 16 Ağustos!

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı Alımı Yapıyor! Son Başvuru 16 Ağustos! , halkbank eleman alımları, halkbank personel alımları, halkbank iş ilanları.

Kendi web sitesinde yayımladığı ilanda 20 farklı şehirde çok sayıda Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı alımı yapacağını banka iş ilanlarında duyurdu.

 

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı Alımları ile İlgili Detaylar

Halkbank Gişe Elemanı alımları için müracaatlar başladı. Başvurular yalnızca bankanın web sitesinden gerçekleşmektedir. Alım yapılan şehirler yazının sonunda verilmiştir.

Sınav müracaatları 16 Ağustos 2021 Pazartesi gününe kadar geçerlidir. Bu tarihten sonra müracaatlar sona erecektir. Devamında banka müracaatları değerlendirmeye alacak ve olumlu olan adaylarla iletişime geçilip, sınava davet edilecekler.

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı Başvuru Şartları Nelerdir?

Giriş Sınavına katılabilmek için;
T.C. Vatandaşı olmak,
Kamu haklarından mahrum bulunmamak, tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis ya da 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi herhangi bir cezadan dolayı hüküm yememiş olmak,
Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,
En fazla 29 yaşında olmak,
Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden 01.09.2021 itibarıyla mezun olmak,
Sağlık durumu açısından görevini sürekli yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak,
Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya tecil ettirmiş olmak,
Başka bir kuruma karşı mecburi çalışma yükümlülüğü bulunmamak,
Banka tarafından yapılacak araştırma neticesinde bankacılık mesleğine uygun bulunmak,
Başvuru için belirtilen il ve illere bağlı ilçelerde ikamet etmek mecburidir.

Halkbank Sınavı Ne Zaman Olacak?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı için planlanan sınav tarihi Ağustos ayı için belirlenmiştir.

İş koşullarını sağlamakta olan adaylara ilk etapta Genel Yetenek Testi uygulanacaktır. Bu teste başarılı olan kişiler Kişilik Envanteri uygulamasına tabi tutulacaklardır. Bu iki uygulamada başarılı olan adaylar ise mülakata davet edilecekler.

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı Genel Yetenek Testi bütün dünyada ve Türkiye’de yaygın olarak kullanılacak olan, iş ortamına özel olarak geliştirilmiş ölçme ve değerlendirme testidir. Test;

Problem çözme,

Mantık yürütme,

Eleştirisel düşünme sorularından meydana gelecektir.

Kişilik Envanteri ise adayların karakteristik fonksiyonları ile temel yetkinlikleri, pozisyona olan uyumlarının değerlendirilmesi için kullanılacaktır. Bu sebeple ifadelerin doğru veya yanlış cevapları olmamaktadır.

Alım Yapılacak İller Listesi

Adıyaman,
Ağrı,
Ardahan,
Bitlis,
Diyarbakır,
Elazığ,
Erzurum,
Gaziantep,
Hakkari,
Hatay,
Iğdır,
Kahramanmaraş,
Kars,
Kilis,
Muş,
Sivas,
Şanlıurfa,
Şırnak,
Van,
Yusufeli (Artvin)

Sınavla İlgili Genel Bilgiler

Sınav müracaatları, 02 Ağustos 2021- 16 Ağustos 2021 tarihleri arasında olacaktır.

Adaylardan, müracaat bedeli olarak 150 TL tahsil edilecektir. Sınav ücreti 02 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 09.00’dan, 16 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar web site üzerinden banka kartı ile yapılabilecek. EFT, Havale, ATM ve PTT kanalı ile yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir.

“Sınav Başvuru Formu” aday tarafından tam olarak doldurulacak ve son 6 ay içerisinde çekilmiş JPEG formatında vesikalık fotoğraf olacaktır.

Giriş sınavı yazılı aşaması; 5 Eylül 2021 tarihinde Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa dahil olmak üzere 5 farklı sınav merkezinde gerçekleştirilecektir. Adaylar, görev yeri Mernis’ten teyit edilen ikamet ili veya ilçesi olmak koşuluyla, ilanda belirtilen sınav merkezlerinden birini tercih edebilir.

Bu iş ilanı öncelikle bankanın kendi sitesinde yayınlanmıştır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, hemde ilana başvurabilirsiniz.

https://www.Halkbank.Com.Tr/tr/bizden-haberler/duyurular/2021/agustos/halkbank-personel-alim-ilani.Html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu