Halkbank 20 İlde Personel Alımı Yapacak!

Halkbank 20 İlde Personel Alımı Yapacak!

Halkbank gelişen ve büyüyen bir banka olmayı amaçlamasından dolayı müşterilerin isteklerine daha hızlı cevap vermek adına banka personel alımı ilanı yayınladı.

Halkbank her geçen gün büyüyen müşteri ağına daha hızlı yetişebilmek adına bankasında istihdam etmek amacıyla personel alımları yapacak.

Halkbank bünyesinde çalışmak isteyenleri ilgilendiren bu iş ilanında 20 farklı ilde personel alımları olacak.

BANKA SINAVINA KATILMA KOŞULLARI

Halk Bankasında istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen unvanda personel alımı yapılacaktır.

Halkbank 20 İlde Personel Alımı

Giriş Sınavına katılabilmek için;

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2-Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3- Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak,

4- Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

5- 01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmak,

6- Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden 01.09.2021 itibarıyla mezun olmak,

7-  Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, gerekli tahlil ve tetkiklerle belgelemek (Sağlık Belgeleri; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.)

8- Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, askerlik yükümlülüğünden muaf ya da en az 2 yıl kadar tecilli olmak

9- Başka bir kuruma karşı zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmamak,

10-Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve cv bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak,

11-Başvuru için yukarıda belirtilen il ve illere bağlı ilçelerde ikamet etmek zorunludur. Adaylar Mernis’ten teyit edilen ikamet iline/ilçesine başvuru yapmış sayılacaktır. İkamet ili “Görev İli/ İlçesi” listesinde yer almayan adayların sınav başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Bu yukarıda sayılan madde halinde sıralanmış şartların tamamı sağlanmış olması gerekmektedir.

Adayların sınava katılabilmek için gerekli şartlara sahip olup olmadıkları, sınav başvurusundaki beyanları dikkate alınarak değerlendirilecektir.

Gerçeğe aykırı beyanda bulundukları sonradan tespit edilenler; sınav ve mülakatı kazanmış olsalar dahi göreve kabul edilmeyecektir, göreve başlatılmış olanların ise Banka ile olan ilişkileri hızlı bir şekilde kesilecektir.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Son Başvuru Tarihleri 2 Ağustos 2021 – 16 Ağustos 2021 arası olarak belirlenmiştir. Bankanın başvuru tarihini değiştirme hakkı bulunmaktadır. Eğer başvuru tarihinde değişiklik olmaz ise bu başvuru tarihleri arası yapılan başvurular geçerli sayılacaktır. Bu başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular ise dikkate alınmayacaktır.

Bu İş ilanı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler Halkbank’ın internet sitesinden bilgi edinebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu