Dünyanın En Eski Mesleği Nelerdir?

Dünyanın En Eski Mesleğini Merak Edenler İçin..

Dünyanın En Eski Meslekleri Listesi..

 

1- Avcılık Toplayıcılık

İnsanlar için en önemli şey yeme- içme, eski insanlarda bundan sebeple avcılık toplayıcılık ile uzun yıllar uğraşmışlardır. Avlanma en eski mesleklerden biridir

2- Ticaret

İnsanlık var olduğundan beri ticaret olmuştur. Bir şeyleri alıp satmak insanlık tarihi kadar eskidir. Eski Ticaretler takas yoluyla olmuştur. Paranın icadıyla birlikte ticaret şu anki konumuna gelmiştir.

 

3- Çiftçilik

İnsanlık tarihinin en önemli mesleklerinden biri. Yeme içme ihtiyacını daha kaliteli sağlamak amacıyla insanlar çiftçilik mesleğiyle uğraşmışlardır.

 

4- Tamircilik

İnsanların bozulan şeyleri tamir etmesi insanlık tarihinin en önemli mesleği haline getirmiştir tamircilik mesleğini

 

5- Falcılık, Büyücülük

İnsanlar açıklayamadığı şeyleri merak eder bundan sebeple falcılık büyücülük yapanlar insanlık tarihi kadar eski bir mesleği icra etmişlerdir.

 

6- Din Adamlığı

İnsanlık tarih’de var olduğundan beri inanç sistemi ve dinler var, bundan sebeple din adamlığı da dünyanın en eski meslekleri arasında yerini almaktadır.

 

7- Doktorluk

İnsanın olduğu yerde hastalıklarda oluyor haliyle bundan dolayı doktorlar tarihin ilk mesleklerinden birini icra etmekteler, insanlık tarihinde doktorluk en eski meslekler arasında yerini almaktadır.

 

8- Ustalık- Kalfalık- Çıraklık

Bir şeyi inşa etmek, bir şeyi onarmak, bir şeyi yapmak, bir evi, bir masayı, bir sandalyeyi aklınıza gelebilecek her hangi bir şeyi yapabilmek için ustaya, çırağa, kalfaya ihtiyaç vardır. Bundan dolayıdır ki insanlık tarihinin en vazgeçilmez ve en eski mesleklerinden birisidir bu ustalık kalfalık çıraklık 3’lüsü.

 

9- Askerlik

Tarihte hep savaşlar olmuştur. Savaşın olduğu yerde askere haliyle ihtiyaç vardır. Bundan dolayı tarihin en eski meslekleri arasına askerlik mesleğini de eklememek olmazdı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu